Informacje o rekolekcjach

Home / Informacje o rekolekcjach


Czas rekolekcji to czas przestrzeni do spotkania z Bogiem. Pośród ciszy możemy usłyszeć Jego głos, będąc zanurzone w słowach z Pisma Świętego, które podczas modlitwy – medytacji stają się Słowem Bożym skierowanym do każdej tak bardzo osobiście. Możemy też usłyszeć Jego głos podczas Eucharystii czy w spotkaniu z drugim człowiekiem, który również szuka Jego śladów. Wszyscy przecież jesteśmy pielgrzymami w drodze do Pana. Jest również czasem, w którym można spojrzeć na swoje życie tak bardziej z Bożej perspektywy – z perspektywy Kogoś, kto bardzo nas ukochał. Jest także czasem umocnienia własnej wiary oraz umocnieniem wiary innych, jest wieczernikiem, z którego można zaczerpnąć światło Ducha Świętego, aby On prowadził przez życie i kształtował na nowo serca, i wieczernikiem, w którym można nabrać sił do podążania ścieżkami Pana.

Osobą towarzyszącą w każdych rekolekcjach organizowanych przez nasz Instytut jest Maryja – Mistrzyni zasłuchania w Słowo Boga, zawierzenia Bogu i kroczenia po Jego drogach, a także kobieta, która zmagała się z twardymi realiami życia w świecie, doświadczająca zarazem wielkiej radości i wielkiego bólu oraz żyjąca pełnią życia.

Rekolekcje, które organizujemy już od kilku lat, skierowane są do dziewcząt i kobiet. Zrodziły się z myślą o tych, które poszukują własnej drogi powołania, by stworzyć im przestrzeń do znalezienia go, niezależnie od tego, jakie ono jest – czy jest to powołanie do małżeństwa, czy do życia konsekrowanego w zakonie, czy życia konsekrowanego w świecie. Jednakże szukanie drogi może dotyczyć nie tylko powołania, ale również innych sfer życia. Dlatego jeśli w Twoim sercu jest chęć uczestniczenia w proponowanych przez nas rekolekcjach, to po prostu się skontaktuj z nami telefonicznie czy mailowo.

Rekolekcje prowadzi ks. Marek Chrzanowski FDP i część dziewczyn z naszego Instytutu, a ich uczestniczki są otaczane modlitwą przez każdą z nas. Rekolekcje odbywają się kilka razy w roku – o szczegółach możesz się dowiedzieć na naszej stronie internetowej, na fB naszym i ks. Marka Chrzanowskiego, a także na plakatach.

W czasie rekolekcji przewidujemy:                                    

  • codzienną Eucharystię,

  • zatrzymanie nad Słowem Bożym,

  • konferencje,

  • Adorację Pana w Najświętszym Sakramencie,

  • możliwość skorzystania z rozmowy duchowej lub sakramentu pokuty,

  • czas milczenia i refleksji,

  • niespodziankę 🙂

 Zapraszamy serdecznie!

 

Kontakt i zapisy:

rekolekcje.iso@gmail.com

Fb: Orioński Instytut Świecki